بهداشت, نظافت

بهترین روش تمیز کردن هندزفری

بهترین روش تمیز کردن هندزفری

بهترین روش تمیز کردن هندزفری ،همه ما روزانه هنگام پیاده روی، ورزش و حتی مطالعه دوست داریم به موسیقی گوش دهیم و اغلب با هندزفری این کار را انجام می دهیم. اما این لوازم پر کاربرد به دلیل عدم رعایت بهداشت، می توانند عامل بیماری های خطرناکی باشند. در عین حال، کثیفی هندزفری و گرفتگی منافذ آن می تواند باعث کاهش شدید کارایی شود. آخرین باری که هنزفری خودتان را اصولی تمیز کرده اید کی بوده است؟ می دانید نظافت اصولی هندزفری چگونه است؟ تمیز کردن هندزفری کار بسیار راحت و البته ضروری است.

۱. هندزفری خود را با پارچه میکروفیبر پاک کنید. لطفا از پارچه معمولی استفاده نکنید. زیرا ممکن است به آن آسیب برسانید. نکته ی مهم تر این است که پارچه های میکروفیبری در جذب ذرات کوچکتر از پارچه های معمولی بهتر هستند. پارچه میکروفیبری را در دست خود نگه دارید و آن را به آرامی بر روی سطح هندزفری خود بکشید.

۲. برای پاک کردن مناطق داخلی و دور از دسترسی که با دستمال تمیز نمی شود از یک گوش پاک کن استفاده کنید. گوش پاک کن را در دست خود نگه دارید و به آرامی قسمت پنبه ای آن را روی شکاف های کوچک و کناره و قسمت داخلی هندزفری خود بکشید. به دقت قسمت بلندگو را پاک کنید تا هرگونه گرد و غبار یا موم را که روی آن را گرفته است بردارید. روی بلندگو خیلی فشار نیاورید تا به آن ها آسیبی وارد نشود.

۳. با استفاده از پاک کن مداد، جرم و لکه های روی هندزفری را از بین ببرید. هنگامی که لکه ها از بین رفت، تمام تراشه های پاک کن را با پارچه میکروفیبری از روی آن پاک کنید.

۴. بهترین روش تمیز کردن هندزفری ،قسمت بلندگو را با یک قلم مو ضد استاتیک بشویید. اگر شما برس ضد استاتیک ندارید، می توانید از مسواک خشک استفاده کنید. از مسواک خشک استفاده کنید تا گرد و غبار، خاک یا موم را که در منافذ بلندگو‌گیر کرده است را از بین ببرید. این کار را با ملایمت انجام دهید تا بلندگو ها آسیب نبینند.

۵از یک پارچه میکروفیبری مرطوب به عنوان آخرین ابزار تمیز کردن هندزفری استفاده کنید. اگر هنوز هم روی هندزفری خود لکه هایی می بینید که به خوبی پاک نشده اند، چند قطره آب راه حل مناسبی برای حذف خاک های سخت تر است. روی یک پارچه میکروفیبر را مرطوب کنید. سپس قسمت مرطوب پارچه را روی سطح هندزفری خود بکشید. اجازه ندهید بخش مرطوب از پارچه با اسپیکر تماس داشته باشد و رطوبت بتواند به داخل آنها نفوذ کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *