نظافت

روش های تمیز کردن لکه از لباس

روش های تمیز کردن لکه از لباس ،خوردن میوه ها و نوشیدن انواع آب میوه برای سلامتی همه انسان ها مفید است و ویتامین های مورد نیاز بدن ما را تامین می کند. اما برخی از میوه ها مانند انار، آلبالو، گلابی و… روی پارچه و لباس لکه هایی از خود به جای می گذارند که با شستشوی معمولی از بین نمی رود. اگر فرزندتان مقداری آب میوه روی لباسش ریخته و آن را لکه دار کرده، نگران نباشید. از بین بردن لکه میوه از روی لباس چندان هم دشوار نیست. فقط باید سریع عمل کنید تا پیش از خشک و قدیمی شدن لکه آن را از بین ببرید.

از بین بردن لکه میوه از روی لباس با آب

اگر به محض اینکه لکه ایجاد شد آن را بشویید، شانس زیادی برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس دارید. پس فورا قسمت لک دار لباستان را زیر جریان آب سرد نگه دارید. در صورتی که لکه تازه باشد با آب سرد به راحتی پاک می ود. اما اگر هنوز اثر لکه باقی است مقداری پودر لباسشویی روی لکه بریزید و آن را با دست به آرامی روی لکه بمالید و آب کشی کنید تا لکه تمیز شود. لکه های تازه سریع پاک می شوند.

روش های تمیز کردن لکه از لباساستفاده از الکل برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس

روش های تمیز کردن لکه از لباس ،در صورتی که لکه میوه روی لباس با آب یا شوینده معمولی پاک نشد می توانید الکل سفید را امتحان کنید. در ظرف مناسبی به مقدار مساوی آب سرد و الکل بریزید و لباس یا قسمت لکه دار شده آن را برای چند دقیقه در محلول آب و الکل قرار دهید تا بدون آسیب زدن به رنگ لباس، لکه میوه را از روی آن پاک کند.

تاثیر گلیسیرین در از بین بردن لکه میوه از روی لباس

اگر هیچ کدام از روش های قبل برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس مفید نبود، گلیسیرین را هم امتحان کنید. پاک کردن لکه میوه از روی لباس با گلیسیرین اصلا سخت نیست. فقط لازم است کل لکه را به گلیسیرین آغشته کنید و آن را برای چند ساعت به حال خود رها کنید. در نهایت لباس را با آب گرم و پودر لباسشویی بشویید. پس از خشک شدن اثری از لکه میوه روی لباس باقی نخواهد ماند.

از بین بردن لکه میوه سرسخت

اگر با یک لکه میوه سمج مواجه هستید که با روش های دیگر تمیز نمی شود، هنوز هم این شانس را دارید ک بدون استفاده از ماده سفید کننده لکه میوه را تمیز کنید. در این روش باید داخل یک ظرف به اندازه مساوی آب سرد و سرکه سفید بریزید و درست مانند لکه زدایی با الکل، قسمت لکه دار پیراهن را در محلول آب و سرکه قرار دهید تا لکه کاملا از روی پارچه پاک شود.

از بین بردن لکه میوه از روی لباس با مواد شیمیایی

روش های تمیز کردن لکه از لباس ،اگر لکه میوه روی لباس هنوز پابرجا است، بهتر است از یک محلول لکه بر استفاده کنید. اما برای اطمینان ابتدا چند قطره از آن را روی قسمتی از لباس که دیده نمی شود امتحان کنید و اگر آسیبی به رنگ پارچه نزد برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس از این مواد استفاده نمایید. لکه برها بهترین پاک کننده ها برای لباس های سفید هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *